Masaż lomi-lomi wywodzi się z Hawajów i wykonywany jest w celu zapewnienia duchowego oraz fizycznego oczyszczenia. Rozluźnia, poprawia samopoczucie, a także przywraca wewnętrzną równowagę. Dowiedz się, dlaczego warto wykonać lomi-lomi.
Masaż stanowi kwintesencję polinezyjskiej filozofii, która koncentruje się na uzyskaniu równowagi między ciałem i duchem. Natomiast samo lomi-lomi oznacza w języku hawajskim dotyk delikatnej łapy kota. To delikatne uciski i ugniatanie, które bardzo szybko przynoszą ukojenie, relaks i błogie odprężenie. Co więcej, masaż niweluje stres, nieprzyjemne napięcie mięśni, a także działa odchudzająco i przeciwbólowo.
Lomi-lomi – na czym polega?
Masaż oferuje dobroczynny dotyk, który korzystnie wpływa zarówno na ciało, jak i na ducha. Dlatego ruchy w formie uciśnięć czy ugniatania są delikatne, czułe i działają niezwykle kojąco. Terapeuta wykonujący masaż musi podejść do klienta z życzliwością, a ciało traktować z atencją, uznaniem i aprobatą. Co więcej, w przypadku tradycyjnego masażu lomi-lomi jest tak, że osoba, która ma go wykonać, przed rozpoczęciem zabiegu śpiewa starą modlitewną pieśń, w której prosi o błogosławieństwo dla masowanego.
Masaż wykonywany jest przy udziale jednego lub dwóch masażystów, a także przy pomocy ciepłych olejków, które w połączeniu z przyjemnym dotykiem działają uspokajająco i rozluźniająco. Niezwykle ważną rolę pełni również muzyka. Dzięki niej klient odnajduje wewnętrzną równowagę i harmonię.
Lomi-lomi – korzyści
Masaż działa silnie odstresowująco, odprężająco i relaksacyjnie. Po jego zakończeniu znika nieprzyjemne napięcie, rozdrażnienie czy niepokój. Co więcej, korzystnie wpływa na stawy, poprawia przepływ limfy i niweluje obrzęki, a także usprawnia przemianę materii czy przyspiesza metabolizm. Poprawia również jakość snu i harmonizuje układ nerwowy. Przed wiekami masaż był stosowany przez władców, którzy stali przed ważnymi życiowymi wyborami. Dlatego do dziś poleca się jego wykonanie przed podjęciem trudnych, istotnych decyzji.