Złuszczanie <strong>naskórka</strong> – na co zwrócić uwagę?
CiałoDomowe spa
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Złuszczanie naskórka – na co zwrócić uwagę?

To zabieg niezwykle skuteczny i przynoszący trwałe rezultaty. Tuż po wykonaniu peelingu cera staje się przyjemnie gładka oraz miła w dotyku, w ten sposób także pozbywamy się suchych, odstających skórek.

Jednak systematyczne peelingi przynoszą znacznie lepsze efekty: cera staje się promienna, ma wyrównany koloryt, zostają zredukowane zmiany trądzikowe a także dochodzi do pobudzenia odnowy naskórka i jego rewitalizacji, czego efektem jest skóra bardziej jędrna i elastyczna.

materiały prasowe Vianek

Złuszczanie powierzchni skóry możemy podzielić na dwie grupy- peelingów mechanicznych i chemicznych.

  • Najczęściej spotykanymi rodzajami peelingów mechanicznych są te z drobinkami: grubo- oraz drobnoziarniste. Wielkość drobinek należy dobrać w zależności od preferencji i potrzeb naszej skóry – w większości przypadków cery lepiej oddziałują na peelingi drobnoziarniste a gruboziarniste lepiej pozostawić do złuszczania naskórka w obrębie ciała.
  • W gabinetach kosmetycznych zabiegami polegającymi na mechanicznym złuszczaniu naskórka są mikrodermabrazja (złuszczanie naskórka następuje pod wpływem przeciągania po powierzchni skóry głowicy z końcówką zakończoną korundem lub diamentem), oxybrazja (złuszczenie następuje pod wpływem kontaktu ze skórą silnego strumienia powietrza) oraz peeling kawitacyjny (martwe komórki naskórka zostają usunięte dzięki ultradźwiękom).
  • Natomiast peelingami chemicznymi są substancje rozpuszczające komórki naskórka (peelingi enzymatyczne) oraz substancje rozpuszczające wiązania pomiędzy komórkami naskórka (eksfoliacja kwasami). Peelingi enzymatyczne są najdelikatniejszym rodzajem peelingu i są polecane nawet dla najbardziej wrażliwych oraz alergicznych cer. Natomiast peelingi chemiczne (zarówno enzymatyczne jak i kwasowe) są polecane głównie w terapii cer problematycznych, by nie roznosić bakterii ze zmian trądzikowych ale także w celu rewitalizacji cery dojrzałej czy rozjaśniania przebarwień.
  • Decydując się na złuszczanie kwasami należy zachować szczególną ostrożność – są to substancje wyjątkowo szybko oddziałujące na skórę i nieostrożne lub zbyt częste ich stosowanie może podrażnić skórę a tym samym przyczynić się do pogorszenia jej stanu. Rozpoczynając swoją przygodę z eksfoliacją kwasami warto poddać się serii zabiegów gabinetowych – kosmetolog lub dermatolog dobierze odpowiedni kwas oraz jego stężenie w zależności od problemu i kondycji naszej skóry. Bardzo istotny jest także czas pozostawania kwasu na skórze a także jego późniejsza neutralizacja, które umożliwiają uzyskanie pożądanych rezultatów. Po zakończeniu pełnej kuracji łatwiej jest samodzielnie podjąć się stosowania kosmetyków z kwasami i tym samym oceniać, czy skóra prawidłowo na nie oddziałuje.
https://www.instagram.com/p/B8ZmZKSl1ph/

Wybierając kosmetyk z kwasem warto wybierać preparaty, które nie pozostają na skórze – kremy z kwasami mogą mieć nieprzewidywalne działanie, ponieważ kwas pozostawiony na skórze- nawet w niewielkim stężeniu – oddziałuje na nią przez cały dzień, co stwarza duże ryzyko podrażnień, nadreaktywności cery a także nasilenia jej procesów obronnych tym wzmożenie wydzielania łojotoku a tym samym – nasilenie zmian trądzikowych.

Dobrym rozwiązaniem są żele przeznaczone do mycia twarzy z dodatkiem kwasów, ponieważ skóra ma styczność z kwasem jedynie przez kilka chwil. Mimo tak krótkiego kontaktu – ale codziennego – jesteśmy w stanie uzyskać maksimum efektów, ponieważ w przypadku złuszczania bardziej liczy się systematyczność niż siła działania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć × 1 =

Rekomendowane
Najlepsze lekkie podkłady na lato. Poznaj nasze typy
Najlepsze lekkie podkłady na lato. Poznaj nasze typy
Szukasz podkładu idealnego na wakacje? Oto nasze typy!
<strong>Deska</strong> – najpopularniejsze ćwiczenie, które skutecznie wyrzeźbi sylwetkę!
Deska – najpopularniejsze ćwiczenie, które skutecznie wyrzeźbi sylwetkę!
Deska to prawdziwy hit wśród ćwiczeń. Wystarczy kawałek podłogi, chwila wolnego czasu i odrobina chęci, aby móc rewelacyjnie wyrzeźbić swoją sylwetkę.
<strong>Korekcja uszu</strong> – na czym polega ten zabieg?
Korekcja uszu – na czym polega ten zabieg?
Odstające uszy to Twój największy kompleks? Dowiedz się, jak wygląda korekcja uszu.
Ostatnie wpisy