Stomatologia estetyczna. Jak zadbać o zęby w gabinecie dentystycznym?

307
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu i białych równych zębach. Nieprawidłowa pielęgnacja, złe nawyki tj. palenie papierosów czy jedzenie dużej ilości słodyczy, a także rzadkie wizyty u dentysty mogą odbić się na estetyce zębów. Profesjonalne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej potrafią poprawić wygląd uzębienia. Zapraszamy do czytania!

1. Wybielanie zębów

Zabieg wybielania zębów często kojarzy się z zastosowaniem mocnych preparatów, które psują szkliwo. Na szczęście, stomatologia rozwinęła się na tyle, żeby móc zapewnić pacjentom bezpieczeństwo zabiegu wybielania zębów. Mimo że zabieg nie jest uważany za szkodliwy, nie należy się go wykonywać zbyt często, niż zaleci lekarz. Profesjonalne wybielanie zębów w Katowicach można wykonać w klinice dentystycznej Dental Clinic. Możliwości są dwie: domowe wybielanie zębów za pomocą specjalnych nakładek (Szyn), tworzonych dla pacjenta, albo wybielanie w gabinecie stomatologicznym z zastosowaniem żelu wybielającego i lampy. 

2. Higienizacja zębów

Higienizacja zębów jest zabiegiem, który wykonuje się w celu dokładnego wyczyszczenia jamy ustnej. Podczas codziennej pielęgnacji nie zawsze udaje się usunąć resztki jedzenia, które powodują rozwój próchnicy zębów.  Kwasy wytwarzane przez bakterie uszkadzają strukturę zęba, przez co szkliwo staje się cieńsze. Profesjonalna higienizacja ma na celu usunięcie kamienia nazębnego i osadu oraz ograniczenie pojawienia się nalotu na zębach. Regularne wykonywanie zabiegu pozwoli na zachowanie estetycznego uśmiechu! Zaleca się wykonanie higienizacji 2 razy w roku, chyba że lekarz zaleci inaczej. 

3. Bonding

Bonding to nieinwazyjna metoda odbudowy powierzchni zębów za pomocą żywic kompozytowych. Pozwala na zniwelowanie przebarwień, uzupełnienie wyszczerbień oraz zamknięcia przerw między zębami. Rezultat po bondingu jest widoczny od razu po pierwszym zabiegu, który trwa nie dłużej niż 60 minut. Bonding jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. 

4. Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja to zabieg, polegający na pokryciu zębów specjalnym preparatem zawierającym fluor, którego celem jest zapobieganie powstawaniu próchnicy. Fluor ma pozytywny wpływ na szkliwo zębów, wzmacnia go i ogranicza działania chorobotwórcze bakterii. Fluoryzacja jest zabiegiem profilaktycznym i może być wykonywany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. 

Pamiętaj, że regularne wizyty u dentysty i codzienna pielęgnacja zębów pomogą zachować piękny uśmiech na lata. Zaleca się odwiedzenie gabinetu dentystycznego 2 razy w roku nawet przy braku jakichkolwiek dolegliwości bólowych. 

Zdjęcie: Andrea Piacquadio/pexels.com

Zostaw komentarz

osiemnaście + 8 =