Artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnej apteki to ogromna odpowiedzialność. Masz na głowie dbanie o mnóstwo rzeczy, a niedopilnowanie którejś z nich potrafi przyprawić o zawroty głowy. Restrykcje jednak są potrzebne, ponieważ pozwalają na lepsze adaptowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy do środowiska, w którym są one tak ważne.
Higiena jest wśród pracowników aptek bardzo ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, farmaceuci pracują z ludźmi i lekami. Bardzo często apteki odwiedzają starsi i bardziej osłabieni pacjenci – w dodatku niejednokrotnie chorzy. Takie osoby są w szczególny sposób narażone na infekcje wirusowe i bakteryjne. Chociaż możesz być tego zupełnie nieświadomy, nie przestrzegając odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa, sam masz ogromną szansę stać się „przekaźnikiem” patogenów. Dziennie rozmawiasz z setkami ludzi – chorymi, zdrowymi, zarażonymi ale bezobjawowymi i nosicielami chorób. Zbierasz zarazki od jednego pacjenta, a w następnej chwili rozmawiasz, podajesz pudełka z lekami lub pokazujesz kosmetyki komuś zupełnie innemu. Jeżeli zależy Ci na zdrowiu Twoim, Twoich współpracowników oraz pacjentów – pamiętaj, by stosować zasady higieny, takie jak regularne mycie rąk. Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za wyposażenie apteki, nie zapomnij zadbać o podajniki mydła w pomieszczeniach z dostępem do bieżącej wody. Ważne jest również, by zamawiać takie mydła do dezynfekcji rąk, które pomogą Twojej załodze w usuwaniu zarazków, ale nie będą zbędnie przesuszać skóry (może to doprowadzić do podrażnień).
Receptura to znak rozpoznawczy farmaceutów. Leki robione, choć jest ich coraz mniej, wciąż jeszcze cieszą się popularnością wśród niektórych lekarzy i pacjentów – zwłaszcza w dermatologii czy pediatrii. Aby skutecznie wykonywać swoją pracę i zapewnić pacjentom dostęp do najwyższej jakości produktów leczniczych, zadbaj o adekwatne wyposażenie Twojej receptury. Na stronie: https://aba-poland.pl/dozatory-kroplomierze-i-zakraplacze.html znajdziesz szeroką ofertę kroplomierzy, zakraplaczy, pipet, kieliszków, miarek i innych akcesoriów, które mogą ułatwić pacjentom dawkowanie leków. Zadbanie o ten aspekt – o którym wiele osób zapomina – może sprawić, że pacjenci będą do Ciebie wracać. Wszystko dlatego, że chcą oni czuć się zaopiekowani, a wygodna aplikacja leku daje im poczucie, że ktoś zatroszczył się o nich i zadbał o ich potrzeby. Nie zapomnij również o sygnaturach zapewniających odpowiednio dużą ilość miejsca na zapisanie szczegółowych informacji o dawkowaniu leku i zaleceniach lekarza.
Fot.: Serkan Yildiz/unsplash.com