Z jakich kruszców wybierać dobrą biżuterię?

380
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ludzie od zawsze chcieli wyglądać pięknie i dążyli do tego na wiele różnych sposobów. Pierwotna biżuteria była dość prymitywna, wykonana z traw, muszli czy kości zwierząt. W epoce brązu zaczęto tworzyć biżuterię z drogocennych kruszców: miedzi, złota i srebra. Wraz z biegiem czasu biżuterię urozmaicono i wzbogacano, kosztowne dodatki i kamienie szlachetne oraz ciekawe wzory i zdobienia. Zobacz, z jakich kruszców współcześnie wybierać biżuterię.   

Wybierz kolor do odcienia swojej skóry  

Jednym z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór kruszca, z którego wykonana będzie biżuteria, najczęściej jest jego kolor oraz kompatybilność z tonacją skóry. Osoby z ciepłą, nieco ciemniejszą karnacją z oliwkowymi tonami, zaleca się noszenie biżuterii złotej, natomiast osobom z jaśniejszą, chłodną bądź różowawą cerą, lepiej wyglądają w srebrze. Nie jest to oczywiście sztywna zasada, której nie można przełamywać, ostateczna decyzja zależy od osobistych preferencji i upodobań. Piękną złotą biżuterię kupisz na https://www.allezloto.pl/bizuteria-z-diamentami-k3/. Srebro uważane jest jednak za metal mniej szlachetny, przez co też mniej formalny, dlatego złoto jest w większym stopniu kojarzone z elegancją i bogactwem, a ze srebra dużo częściej wykonuje się prostą, codzienną biżuterię.  

Kolor kruszca, a kolor oczu   

Kolor oczu oraz włosów bardzo często definiuje typ urody, dlatego oba te aspekty bardzo mocno wpływają na to, jaka biżuteria będzie na Tobie dobrze wyglądać.  

  • Kobiety o zielonych oczach mają duże szczęście, ponieważ wyglądają pięknie zarówno w złocie, jak i w srebrze. Jest to najmniej popularny odcień oczu, przez co uznawany jest za bardzo uwodzicielski i tajemniczy. Zielony kolor oczu, przez swoją wyjątkowość, jest ozdobą samą w sobie, dzięki czemu dobrze współgra właściwie z każdą biżuterią.  
  • Oczy w odcieniach brązu, czyli ciepłe i ciemne kolory dobrze komponują się ze złotą biżuterią oraz kamieniami w kolorach: czerwonym, miodowym lub pomarańczowym. W złotej biżuterii dla ciemnookich piękności najlepiej sprawdzą się bursztyny, tygrysie oko lub czerwony jaspis, choć wspaniałym kontrastem mogą być też zimne szmaragdy, albo szafiry.  
  • Oczy piwne, w zależności od tego, czy dominuje w nich odcień zielony, czy żółty, lepiej współgrać będą z innymi kruszcami. Do żółci najbardziej trafiona będzie biżuteria złota z bursztynami w wielu różnych odcieniach. Z kolei przy oczach nieco bardziej zielonkawych, fantastycznie sprawdzi się fioletowy ametyst, bordowy granat lub błękitny topaz.  
  • Oczy niebieskie nadają twarzy szlachetnego, ale i chłodnego wyrazu. Z uwagi na zimne tony naj oraz białego złota. Kamienie szlachetne, które współgrają z niebieskimi oczami to szafiry, topazy, turkusy oraz agaty. W kontraście do błękitu oczu świetnie będą wyglądać rubiny.  

Biżuteria a Twój styl   

Ostatnim kryterium, według którego należy dobierać biżuterię, jest Twój indywiduany styl. Jeśli dany wisiorek z kamieniem lub złoty pierścionek Ci się podoba, oznacza, że jest w Twoim stylu, więc świetnie do Ciebie pasuje, bez względu na zasady. Biżuteria jest tylko dodatkiem, więc nie musisz przestrzegać sztywnych norm i zasad przy jej wyborze. Dopasowanie kolorystyczne biżuterii jest dość lekko traktowane, jednak odpowiednie błyskotki będą prezentowały się nieco lepiej z konkretnymi odcieniami. 

Zdjęcie główne: pexels.com/The glorious studio

Zostaw komentarz

2 × dwa =