Jak dobrać skórzany pasek męski?

289
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pasek skórzany to klasyka. Sprawdza się zawsze i wszędzie. Jest na tyle uniwersalny, że panowie mogą go zakładać zarówno do garnituru, jak i jeansów czy codziennego, luźniejszego w swoim stylu ubioru. Trzeba jednak wiedzieć, jak go dobrać, aby faktycznie pasował do wybranej stylizacji.

Pasek skórzany – wąski czy szeroki?

Można się zdecydować na pasek skórzany męski wąski lub szerszy. Ten pierwszy sprawdza się przede wszystkim do garnituru. Spodnie garniturowe mają węższe szlufki niż jeansy lub spodnie noszone na co dzień.

Szerszy pasek będzie pasował do ostatnich dwóch wymienionych modeli spodni, przy czym i tutaj nie powinno się przesadzać. Bardzo szeroki pasek, dodatkowo ze sporą czy ozdobną klamrą jest zauważalny z daleka. Nie zawsze taki efekt jest pożądany. Lepiej postawić na prostotę i minimalizm, wysokiej jakości wykonanie, skórę naturalną oraz dopasowanie kolorystyczne, aby uniknąć karykaturalnego efektu.

Pasek męski z klamrą – klasyczną czy ozdobną?

Podobnie rzecz się ma z wyborem pasków pod względem klamry, w którą są one wyposażone. Do garnituru najlepiej sprawdzi się pasek męski z klamrą klasyczną, o tradycyjnym zapięciu. W takim pasku klamra spełnia przede wszystkim funkcje praktyczne, nie powinna być zbyt ozdobna, szczególnie gdy chodzi o ubiór na formalne, ważne wyjścia. Najlepsza będzie prostokątna, minimalistyczna.

Na nieco więcej fantazji można sobie pozwolić, gdy w grę wchodzi dobór paska skórzanego męskiego do codziennych stylizacji. Do wyboru są paski z klamrami automatycznymi. Są one wygodne w zapinaniu, a do tego ich powierzchnia nierzadko jest zdobiona. To pomysł na urozmaicenie codziennej, zwyczajnej stylizacji, wyróżnienie się w tłumie i zwrócenie uwagi akurat na ten element ubioru.

Pasek męski czarny, a może brązowy?

Najbardziej klasyczny wybór to skórzany pasek do spodni w kolorze czarnym. Pasuje praktycznie do każdej stylizacji, zarówno tej bardzo eleganckiej, formalnej, jak i na co dzień czy podczas wyjścia na imprezę z przyjaciółmi.

Paski można jednak znaleźć w innych odcieniach, na przykład w brązie. Czym się kierować podczas wybierania? Przede wszystkim zastosowanymi dodatkami i ich kolorami. Odcień paska powinien być spójny z tym, który widnieje na butach, aktówce czy torbie.

Jakość ma znaczenie

Choć stawiając na pasek do spodni chodzi głównie o funkcje praktyczne, kwestie estetyczne są równie ważne i coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na ten aspekt. Warto pamiętać, że jakość ma znaczenie.

Markowe paski do spodni, wykonane z naturalnej skóry, do tego właściwie pielęgnowane, będą wytrzymałe i przetrwają długi czas. Nie stracą na swoim eleganckim wyglądzie, kolorze czy subtelnych zdobieniach. Skórzany pasek staje się zatem inwestycją na lata i gwarantuje wrażenie wśród innych, że mężczyzna umie się dobrze ubrać i wie, w jaki sposób dobierać dodatki. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Zostaw komentarz

osiemnaście − dziesięć =