Nici zrewolucjonizowały medycynę estetyczną. Dzięki nim można szybko i nieinwazyjnie poprawić opadające policzki, powieki, kąciki ust, a także wyostrzyć owal twarzy. Co więcej, stymulują syntezę kolagenu i elastyny, które wzmacniają efekt zabiegu. Pytanie tylko, które nici wybrać: Aptos czy PDO?
Medycyna estetyczna oferuje wiele rodzajów nici, różniących się budową, materiałem wykonania, długością oraz przeznaczeniem. Aby zapewniły pożądany efekt, trzeba je dopasować do problemu z jakim się zmagasz. Dlatego zawsze warto najpierw udać się na konsultację do specjalisty, który zastosuje odpowiedni ich rodzaj. A jakie korzyści dają poszczególne typy nici?
Nici PDO
To syntetyczne, bardzo wytrzymałe włókna, które po wprowadzeniu pod skórę pozwalają uzyskać natychmiastowy efekt napięcia i uniesienia skóry. Umożliwiają przeprowadzenie szybkiego liftingu i idealnie nadają się do wyostrzenia owalu twarzy, uniesienia policzków, brwi czy kącików ust, ale także piersi oraz pośladków.
Nici PDO wprowadza się pod skórę za pomocą cienkiej igły, dzięki czemu stanowią one dla niej swego rodzaju rusztowanie. Dotychczas naturalnym rusztowaniem były włókna kolagenowe, jednak z wiekiem organizm produkuje go coraz mniej, czego efekty widoczne są w postaci opadających policzków, powiek czy zmarszczek. Nici PDO nie tylko doskonale je zastępują, ale również, dzięki polidiaksanonowi (materiałowi, z którego zostały wykonane), stymulują organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Zapewnia to zadowalający efekt od razu po zabiegu, przy czym z każdym kolejnym tygodniem staje się on jeszcze lepszy.
Nici Aptos
Aptos mogą być wykonane z kwasu polimlekowego, kwasu polimlekowego w połączeniu z hialuronowym, albo z polipropylenu. Te ostatnie należą do grupy nici stałych, czyli nierozpuszczalnych. Pozostałe są bioabsorbowalne i biorewitalizujące, co oznacza, że podczas ich wchłaniania następuje synteza kolagenu oraz elastyny, co wzmacnia efekt uelastycznienia i napięcia skóry. Polecane są w przypadku poprawiania owalu twarzy, a także unoszenia i wygładzania szyi, dekoltu oraz brzucha. Zapewniają tez uniesienie pośladków czy likwidację luźnej skóry na ramionach.
Zakładanie nici Aptos wygląda podobnie jak PDO. Osadza się je w określonym miejscu przy pomocy specjalnej kaniuli.
PDO czy Aptos?
Nici Aptos umieszczane są głębiej w tkance niż PDO, dzięki czemu można uzyskać mocniejszy efekt. Korygują one nie tylko zwiotczenia skóry, ale również rozmieszczają równomiernie tkankę tłuszczową, która wraz z wiekiem zaczyna się przemieszczać. Dlatego też Aptos stosuje się najczęściej do korekty brzucha, ramion czy wewnętrznej strony ud. Natomiast PDO świetnie wypadają przy szybkim liftingu twarzy, bowiem doskonale napinają skórę i stają się dla niej rusztowaniem.
Pamiętaj, że o wyborze nici w praktyce decyduje lekarz. Po zapoznaniu się z twoim problemem doradzi ci odpowiedni sposób korekty, który przyniesie zadowalające efekty.