Jak wykonać makijaż <strong>pigmentami do oczu?</strong>
MakijażOczy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wykonać makijaż pigmentami do oczu?

Z roku na rok pigmenty do oczu cieszą się coraz większą popularnością. Choć jeszcze kilka lat było to rozwiązanie używane głównie przez profesjonalnych wizażystów, to obecnie kobiety równie chętnie sięgają po pigmenty do oczu. Dzięki nim można wykonać wspaniały makijaż, który będzie się trzymał przez długi czas. Podpowiadamy, jak go zrobić!

Czym jest pigment do powiek?

Pigmenty do powiek są często nazywane żartobliwie tajną bronią wizażystów. Używają ich także znane influencerki, aby podkreślić swoje spojrzenie i optycznie powiększyć oko. Pigmenty pozwalają na wykonanie spektakularnego makijażu, wręcz iskrzą się na powiekach. W przypadku odpowiednio dobranych odcieni mogą posłużyć za korektor i zatuszować zmęczenie. Jaśniejsze pigmenty sprawdzą się w roli rozświetlacza. Właśnie to szerokie zastosowanie oraz bardzo duża wytrzymałość sprawiły, że pokochały je kobiety na całym świecie. Pigment to nic innego niż sypki cień do powiek ze skondensowaną ilością mocno wybarwionych drobinek. W efekcie nakładany kolor jest bardzo intensywny i wyrazisty. 

Zalety stosowania pigmentów

Pigmenty przechowywane są w formie sypkiej, w opakowaniach o pojemności od 0,3 do nawet 2 gram. Należy uważać przy ich stosowaniu, ponieważ proszek jest lekki i bardzo drobno zmielony. To sprawia, że stosunkowo łatwo się rozpyla i wysypuje z opakowania. Ten niewielki mankament nadrabiają wszelkie inne zalety. Pigmenty do powiek wyróżnia przede wszystkim trwałość. Dobrze nałożony produkt nie roluje się i trzyma do momentu, kiedy nie zostanie zmyty płynem do demakijażu lub płynem micelarnym. To zdecydowanie przewaga nad zwykłymi cieniami do powiek z drogerii. Te właściwości sprawiają, że pigmenty doskonale nadają się na wyjątkowe okazje, kiedy makijaż powinien być wyrazisty i wytrzymać bez konieczności poprawek przez wiele godzin w nienaruszonym stanie. 

Rodzaje pigmentów

Renomowane marki kosmetyczne oferują obecnie szeroki wybór różnych odcieni pigmentów, dzięki czemu każda wymagająca klientka znajdzie coś idealnego dla siebie. Samodzielnie może następnie mieszać je ze sobą, tworząc zupełnie nowe, dostosowane do swoich potrzeb kolory. Warto jest wcześniej zapoznać się z rodzajami dostępnych pigmentów do powiek, ponieważ mogą one różnić się od siebie m.in. wykończeniem oraz stopniem błysku. Dostępne w sklepach pigmenty możemy podzielić na:

  • pigmenty matowe – po nałożeniu na powiekę dają efekt matowego makijażu;
  • pigmenty satynowe – delikatnie odbijają światło po nałożeniu, dzięki czemu pięknie otwierają oko. Pigmenty satynowe doskonale wyglądają w oprawie matowej, dając efekt pogłębionego spojrzenia;
  • pigmenty duchromowe – widoczny kolor zmienia się w zależności od kąta padania światła. Te pigmenty opalizują zwykle na dwa, a nawet trzy kolory. Świetnie się sprawdzą na wyjątkowe okazje, makijaże wieczorowe i karnawałowe;
  • pigmenty metaliczne – efekt metalicznego oka można uzyskać, nakładając taki rodzaj pigmentu mokrym pędzlem. Bardzo dobrze też sprawdzają się jako baza do tworzenia eyelinerów. 

Do jakich makijażów nadaje się pigment?

Pigmenty pozwalają tworzyć rozmaite makijaże, a efekt zależy jedynie od wizażysty. Mitem jest, że to kosmetyk służący jedynie do bardzo intensywnych, wieczorowych makijaży. Oczywiście, można takie osiągnąć, jednak pigmentem można wykonać także delikatne, bardzo naturalne makijaże dzienne. Wszystko zależy w zasadzie od rodzaju i jakości używanych pędzli, stosowanej techniki oraz oczywiście umiejętności wizażysty lub wizażystki. Nakładanie cienkich warstw pigmentu wymaga wprawy, jednak daje bardzo satysfakcjonujące efekty.

W jaki sposób stosować kosmetyk?

Pigment do powiek jest bardzo wszechstronnym i uniwersalnym kosmetykiem. Używając go w formie podstawowej, czyli sypkiej suchej, stosujemy go jak zwykły cień. Zależnie od rodzaju pędzla możemy nałożyć większą ilość proszku na powiekę lub mniejszą, a następnie blendować do płynnego przechodzenia kolorów. Inną opcją jest stosowanie pigmentu jako eyelinera. Wystarczy na powierzchni dłoni położyć odrobinę proszku i dodać do tego kropelkę Duraline. Następnie należy to dokładnie wymieszać i cienkim pędzelkiem nakładać w formie eyelinera. To daje znacznie większe możliwości niż w przypadku klasycznych kosmetyków – pigmenty można mieszać ze sobą w dowolnych ilościach i proporcjach, aby osiągnąć pożądany efekt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

pięć × jeden =

Rekomendowane
Jak jest wykorzystywane <strong>złoto</strong> w medycynie estetycznej?
Jak jest wykorzystywane złoto w medycynie estetycznej?
Złoto od tysięcy lat jest wykorzystywane w celach zdrowotnych. Dzisiaj jednak używa się go także w medycynie estetycznej. Sprawdź, w jaki sposób!
Serum Arkada – w czym tkwi sekret AArkada Serum TC16 i do czego je stosować?
Serum Arkada – w czym tkwi sekret AArkada Serum TC16 i do czego je stosować?
Kosmetyki, które spotykamy w drogeriach, są zwykle dedykowane konkretnej części ciała lub włosów. Jedne są do skóry głowy, inne do końcówek włosów, jeszcze inne do dłoni, biustu czy twarzy.
Urodowe triki, dzięki którym zabłyśniesz na przyjęciu
Urodowe triki, dzięki którym zabłyśniesz na przyjęciu
Szykujesz się na wielkie wyjście i zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby wyglądać zjawiskowo? Poznaj kilka urodowych trików, dzięki którym na każdym przyjęciu będziesz wyglądać zachwycająco.
Ostatnie wpisy