Co zrobić, żeby makijaż był trwalszy?
MakijażTwarz
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Co zrobić, żeby makijaż był trwalszy?

Każda kobieta chce wyglądać pięknie. Idealnie zrobiony make-up, jak po wyjściu od makijażystki oraz efekt photoshopa na twarzy to coś, co większość osób próbuje zdziałać za pomocą makijażu. W rzeczywistości jednak bardzo często zdarza się, że ten efekt nas nie zachwyca na tyle, na ile byśmy chcieli, a sam makijaż okazuje się być nietrwałym. Jak to poprawić?

Pielęgnacja twarzy

Żaden drogi podkład czy puder nie pomogą naszej twarzy, jeżeli nie zadbamy początkowo o jej pielęgnację. Różni się ona nieco o poranku oraz przed pójściem spać, szczególnie wtedy, kiedy noszony jest na co dzień makijaż. 

Jeżeli chodzi o rano, szczególną uwagę należy zwrócić na mycie naszej buzi, by zmyć z niej powstałe w nocy sebum oraz resztki wcześniej nałożonych kosmetyków. Można to robić za pomocą specjalnych myjących pianek bądź żeli. Kolejnym krokiem jest tonizacja za pomocą toników bądź hydrolatów, takich jak chociażby woda różana. Jest to ważny etap w pielęgnacji, ponieważ wyrównuje on ph naszej skóry. Kolejnym krokiem jest nałożenie kremu nawilżającego. Ważne, by był on z filtrem – powinniśmy je nakładać przez cały rok, niezależnie od pogody. 

Jeżeli chodzi o pielęgnację wieczorną, najważniejsze jest zmywanie makijażu przed pójściem spać. Noc jest czasem, kiedy nasza skóra się regeneruje, dlatego nie powinno być na niej całodniowej „tapety”. Najefektywniejszą formą zmywania jest dwuetapowy proces, czyli najpierw zmywamy podkład olejkiem, następnie jego resztki pianką. Reszta pielęgnacji wygląda tak jak o poranku. Nie musimy jednak nakładać kremu z filtrem, a zamiast niego wybierzmy ten głęboko nawilżający. 

Nawilżenie

By makijaż był trwały, bardzo ważne jest również nawilżenie skóry. Niezależnie od tego, czy masz cerę tłustą czy suchą, zawsze powinno się używać wcześniej wspomnianych kremów nawilżających. Dodatkowo warto pamiętać o peelingach, których nie powinno wykonywać się częściej, niż dwa razy w tygodniu. Nie tylko likwidują one martwy naskórek z naszej twarzy, przez co wygląda ona o wiele zdrowiej, ale również przyczyniają się do skuteczniejszego wchłaniania kosmetyków. 

Jaki peeling wybrać? To zależy od typu skóry. Najbardziej popularny jest peeling gruboziarnisty, który można zrobić z drobno zmielonej kawy, cukru, soli, drobno zmielonych pestek oraz innych ścieralnych drobinek. 

Natomiast do skóry z podrażnieniami, trądzikiem bądź naczynkowej, lepiej użyć łagodniejszej wersji, czyli peelingu enzymatycznego. Dostępny jest w większości drogerii. Oprócz peelingu, nawilżenie dają również różnorodne sera oraz maski nawilżające, czy to w kremie czy w płachcie.

Technika i narzędzia 

Bardzo duży wpływ na trwałość naszego makijażu mają również odpowiednia technika makijażu oraz dobrze dobrane do tego narzędzia. Jeżeli chcemy nałożyć podkład, powinniśmy to zrobić za pomocą gąbeczki typu beautyblender lub odpowiednio dobranym pędzlem. Podczas aplikacji pędzlem ważne jest, by dany podkład wklepywać a nie rozsmarowywać po buzi, ponieważ powstają wtedy nieestetyczne smugi i sam kosmetyk nie będzie nam się trzymał na twarzy. 

To samo tyczy się nakładania korektora, zarówno pod oczy jak i na resztę buzi. Zanim jednak zaczniemy swój make-up, by wzmocnić jego trwałość warto pół godziny wcześniej nałożyć na twarz maskę nawilżającą. W tym czasie należy również zwilżyć gąbeczki, jeżeli chcemy nimi nakładać podkład, ponieważ pięknie będzie wtedy wyglądał na naszej buzi, a sam makijaż będzie dużo trwalszy.

Zdj. główne: x )/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

5 × dwa =

Rekomendowane
Odsiwiacz do włosów: Twoje rozwiązanie na odświeżenie koloru
Odsiwiacz do włosów: Twoje rozwiązanie na odświeżenie koloru
Wykorzystaj odsiwiacz do włosów i ciesz się świeżym i promiennym wyglądem!
Urządzenia HI-TECH – najnowocześniejsze rozwiązania dla Twojego salonu kosmetycznego!
Urządzenia HI-TECH – najnowocześniejsze rozwiązania dla Twojego salonu kosmetycznego!
Urządzenia hi tech do salonu kosmetycznego to zbiór najnowocześniejszych technologii, które mogą znacząco ulepszyć ofertę i usługi Twojego salonu. Dzięki […]
Buty dziecięce na różne okazje: Od szkoły do zabawy
Buty dziecięce na różne okazje: Od szkoły do zabawy
W artykule tym skupimy się na różnych typach butów dziecięcych, które są odpowiednie dla różnych okazji, uwzględniając zarówno wygodę, jak i styl.
Ostatnie wpisy