Artykuł sponsorowany
Od 25. roku życia skóra powoli zaczyna ulegać procesowi starzenia się. Jest to proces nie do uniknięcia, choć są sposoby, aby znacząco go spowolnić. Jak na starzenie skóry wpływa kolagen? Kiedy stosować aktywny kolagen? Czym właściwie jest i jak wpływa na skórę? Podpowiadamy!
Kolagen naturalny jest najważniejszym białkiem strukturalnym występującym w organizmie człowieka. Jest spoiwem łączącym komórki skóry, ścięgien i kości. U człowieka można znaleźć wiele rodzajów kolagenu. Mają one zróżnicowane cechy strukturalne oraz pełnią istotne funkcje w organizmie. Jakość kolagenu zależy nie tylko od tego, jak dbamy o cerę, lecz także o swoją ogólną kondycję. Dbanie o siebie jest bardzo kluczowe w zadbaniu o swoją młodość. Wiek biologiczny niekoniecznie musi się równać kalendarzowemu.
Kolagen znany jest również pod nazwą białka młodości, a nie jest tak bez przyczyny. Kolagen naturalny wpływa na jędrność oraz gładkość skóry, a także wytrzymałość paznokci, czy strukturę włosów. Ma także niesamowicie ważny wpływ na układ kostny, ponieważ stanowi budulec naszych kości. Organizm stopniowo z wiekiem produkuje coraz mniej kolagenu, dzieje się to najczęściej między 25. a 30. rokiem życia. Od tej pory rocznie organizm traci średnio 1% kolagenu, a jeśli nie dba się o swoją dietę, kondycję oraz skórę można go tracić nawet więcej.
Kolagen naturalny Colway to produkt kosmetyczny anti-age, który dostarcza naszemu organizmowi aktywny kolagen. Stosowanie zewnętrznych źródeł kolagenu naturalnego głównie kojarzy się z dojrzałą cerą, na której już widać oznaki starzenia się. Jednak stosowanie preparatów z kolagenem wcześniej, już nawet w wieku 25 lat może pomóc cerze, zwłaszcza trądzikowej.
Jeśli chodzi o regularne stosowanie kolagenu aktywnego, najlepiej używać go dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Warto również najpierw oczyścić twarz tonikiem oraz innymi preparatami, które wspomagają oczyszczanie skóry, a kolagen zaaplikować na wilgotną skórę. Najpierw powinno się wmasować kolagen, a potem go delikatnie wklepać w skórę. Można ten proces powtarzać jeszcze kilka razy, aby kolagen mógł dobrze wchłonąć. Aby wzmocnić terapię, można również korzystać z dodatkowych preparatów, takich jak kremy nawilżające lub specjalne kosmetyki pod oczy, które eliminują worki pod oczami.
Przy wyborze źródła kolagenu warto wiedzieć więcej o jego pochodzeniu. Większość preparatów, które można znaleźć w drogeriach, jest pochodzenia bydlęcego. Dlaczego ma to znaczenie? Ten typ kolagenu przestaje być aktywny biologicznie w chwili oddzielenia go od swojego źródła powstania, co z kolei oznacza, że organizm będzie go traktować jako ciało obce. Skóra słabiej przyswaja właściwości takiego kolagenu. Kolagen naturalny Colway pochodzi od ryb. Ten typ kolagenu pozostaje nadal aktywny po oddzieleniu go od organizmu, w którym powstał, stąd lepsze efekty po stosowaniu, niż w przypadku kolagenu bydlęcego.
Efekty stosowania naturalnego kolagenu aktywnego nie są również natychmiastowe. Kluczem do widocznego sukcesu jest regularne i dokładne stosowanie preparatu. Najbardziej wyraźne efekty można dostrzec po dłuższym czasie stosowania aktywnego kolagenu, kiedy skóra przystosuje się już do terapii kolagenem i nie będzie ulegała tak szybkiemu procesowi starzenia się, zachowując witalny wygląd.
Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com