Skuteczny radzi sobie ze zmarszczkami, a także poszarzałą, pozbawioną blasku cerą. Co więcej, polecany jest do leczenia łysienia oraz zagęszczania włosów. Regeneruje, odżywia i sprawia, że wyglądamy na wypoczęte! Co to takiego? Wampirzy lifting!
Wampirzy lifting brzmi przerażająco, ale zabieg ten może przynieść wiele korzyści naszej urodzie. Pozwala zregenerować skórę twarzy, zredukować zmarszczki, a także stanowi skuteczną terapię anti-aging. Co więcej, polecany jest wszystkim tym, którzy borykają się nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem.
Wampirzy lifting – co to jest?
Wampirzy lifting to tak naprawdę mezoterapia igłowa, do której wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe. To ostatnie pozyskuje się z krwi pacjenta, co jest możliwe dzięki odwirowaniu jej w specjalnym urządzeniu. Osocze to bogactwo komórek oraz peptydów, które stymulują organizm do podziału komórkowego, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych, a także aktywują komórki macierzyste i procesy odnowy biologicznej skóry. Dzięki temu skóra jest dobrze ukrwiona, odżywiona oraz wyraźnie odmłodzona.
Dla kogo wampirzy lifting?
Zabieg polecany jest wszystkim tym, którzy chcą poprawić swój wygląd, prezentować się młodziej i zredukować istniejące zmarszczki. Osocze bogatopłytkowe stanowi idealną alternatywę dla botoksu, którego wiele kobiet obawia się ze względu na mało naturalny efekt. Wampirzy lifting pozwala wygładzić lub zlikwidować zmarszczki wokół oczu czy ust, a także poprawić jędrność, gęstość i witalność skóry. Mezoterapia igłowa z osoczem polecana jest również dla osób, które borykają się z bliznami potrądzikowymi, a także cellulitem czy rozstępami.
Wampirzy lifting doskonale sprawdza się również u osób, które borykają się z nadmierną utratą włosów lub łysieniem. Dzięki peptydom osocze nie tylko poprawia krążenie, ale i pobudza cebulki do wzrostu oraz wzmacnia te istniejące. Warto zaznaczyć, że z zabiegu chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
Jak wygląda zabieg?
Lekarz pobiera od pacjenta krew, a następnie umieszcza probówkę w specjalnym urządzeniu tzw. wirówce horyzontalnej. Jej zadaniem jest oddzielenie czerwonych krwinek od osocza. Do uzyskanej próbki lekarz dodaje chlorek wapnia lub trombinę, które aktywują krwinki do produkcji cytokin (białek wpływających na wzrost komórek). Następnie lekarz przy pomocy igły ostrzykuje wybrane fragmenty skóry lub całą twarz.
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Podobnie jak inne zabiegi medycyny estetycznej, tak i ten posiada pewne przeciwwskazania. Należą do nich: