Lipoliza iniekcyjna – czym jest i czy warto zdecydować się na zabieg?

1139
https://www.pexels.com/ RF._.studio
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczysz, zdrowo się odżywiasz, jednak brzuch lub boczki nie chcą zniknąć? Denerwują cię nazbyt pucołowate policzki lub drugi podbródek? A może nad kolanami zgromadziła się tkanka tłuszczowa? Jest na to sposób – lipoliza iniekcyjna!

Wiele z nas próbuje wyszczuplić uda, pośladki, brzuch lub boczki, stosując różnorodne ćwiczenia i dietę. Wszystko to okazuje się często bezskuteczne w walce z miejscowo zlokalizowaną tkanką tłuszczową. Tu z pomocą przychodzi lipoliza iniekcyjna. Dzięki nowoczesnemu zabiegowi medycyny estetycznej, możesz w sposób nieinwazyjny nie tyko wysmuklić wspomniane rejony, ale i pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej w takich miejscach, jak policzki, podbródek czy plecy.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Zabieg polega na wstrzyknięciu w problematyczny rejon roztworu fosfatydylocholiny (czasem w połączeniu z deoksycholanem sodu). Zadaniem preparatu jest doprowadzenie komórek tłuszczowych do rozpadu na mniejsze. Dzięki temu ulegają przekształceniu w wolne kwasy tłuszczowe, które są metabolizowane przez organizm i wydalane wraz z moczem. Zabieg wywołuje chwilowy stan zapalny, którego efektem jest stopniowa redukcja tkanki tłuszczowej.

Lipoliza iniekcyjna jest porównywana do liposukcji, jednak w porównaniu z nią zabieg ten jest nieinwazyjny. Co więcej, za pomocą preparatu możesz wyszczuplić policzki czy zlikwidować drugi podbródek, a to nie jest możliwe przy pomocy klasycznego odsysania tłuszczu.

Zabieg jest bezpieczny, ale tuż po nim może pojawić się opuchlizna i zaczerwienienie, które utrzymują się zwykle przez kilka dni. Nie wymaga on za to przechodzenia przez proces rekonwalescencji.

Zdjęcie główne: RF._.studio/ pexels.com

Zostaw komentarz

dwanaście − 5 =