3 skuteczne zabiegi na modelowanie sylwetki

427
foto: cottonbro/pexels
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta i ćwiczenia to podstawa szczupłej, zdrowej sylwetki. Jednak czasem marzy nam się, aby choć trochę przyspieszyć mozolny proces odchudzania. Czy są zabiegi, które mogą w tym pomóc?

Jeżeli chcesz schudnąć bez efektu jojo, ujędrnić ciało, poprawić swój wygląd i zdrowie, to dobrym połączeniem będzie zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Czasem jednak cellulit, fałdki oraz nadprogramowe kilogramy, mimo twoich wysiłków nie chcą zniknąć. To bardzo frustrujące i zniechęcające, dlatego najczęściej kończy się na porzuceniu planów o szczupłej, zadbanej sylwetce. Na szczęście istnieją zabiegi, które mogą wspomóc twój proces odchudzania i dodać ci odrobiny motywacji do dalszych działań.

Endermologia

To idealny zabieg dla kobiet, które borykają się z uciążliwym cellulitem, obwisłą skórą, opuchlizną, albo pragną nieco wymodelować sylwetkę. Stanowi on rodzaj masażu mechaniczno-próżniowego, który pobudza krążenie i likwiduje zastoje limfatyczne. Te ostatnie są skutkiem nierównomiernie rozłożonych komórek tłuszczowych, które uciskają naczynia krwionośnie oraz limfatyczne i prowadzą do obrzęków. Co więcej, zalegające komórki tłuszczowe namnażają się i powodują powstawanie charakterystycznych grudek, które widać na udach i pośladkach.

Zabieg endermologii może powstrzymać rozwój nowych komórek tłuszczowych, ale także pomóc pozbyć się tych istniejących. Oprócz tego, pobudza metabolizm oraz stymuluje organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu szybciej pozbywasz się z organizmu toksyn i tłuszczu, skóra staje się jędrna i elastyczna, a pośladki uniesione.

Liposukcja ultradźwiękowa

To nieinwazyjny zabieg polegający na wykorzystaniu fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Liposukcję ultradźwiękową wykonuje się miejscowo przy pomocy specjalnej głowicy oraz żelu, który wspomaga rozchodzenie się fal. Te rozbijają komórki tłuszczowe na wolne kwasy tłuszczowe, które zostają zmetabolizowane i usunięte z organizmu przez układ limfatyczny.

Liposukcja ultradźwiękowa przynosi zadowalające efekty w postaci zmniejszenia obwodów ciała. Pojawiają się one po wykonaniu serii zabiegów na brzuch, uda czy pośladki.

Kriolipoliza

Zabieg polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi, a następnie są usuwane z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. To nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który oddziałuje jedynie na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając mięśni, skóry czy nerwów. Kriolipolizę wykonuje się w ramach trzech zabiegów, z każdym kolejnym obniżając temperaturę.

Efekty kriolipolizy to znaczny ubytek tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie obwodów. Stanowi idealny zabieg dla pań, które chcą stracić kilka centymetrów z brzucha, ud, pośladków czy pozbyć się boczków.

Joanna Kowalczyk

Zostaw komentarz

1 × 4 =