Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

1011
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owłosienie potrafi być prawdziwym utrapieniem. Szczególnie wtedy gdy włoski na rękach i nogach są ciemne i mocno widoczne. Wiele osób obydwu płci zastanawia się, jak raz na zawsze usunąć niechciane owłosienie. Poniżej lista skutecznych sposobów, które pozwolą Cię się pozbyć włosków na dłużej niż 2 dni. 

Woskowanie

Zabieg depilacji woskiem polega na tym, że wosk zostaje podgrzany i rozpuszczony do półpłynnej postaci. Następnie nakłada się go na ciało zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Zastygając, przykleja się do włosków, co pozwala usunąć nie tylko ich zewnętrzne części, ale i cebulki – dzięki czemu wolniej odrastają. Depilacja starcza na 2–5 tygodni. 

Pasta cukrowa

Depilacja pastą cukrową jest w 100 procentach naturalna i bezpieczna. W zależności od gabinetu kosmetycznego depilację można wykonać na zimno lub gorąco. Pastę cukrową nakłada się na wybrane miejsca, a następnie zrywa zgodnie z kierunkiem porostu włosków. Zabieg należy powtarzać co 2–3 tygodnie, jednak odrastające włosy często są słabsze i jaśniejsze.

Pasta cukrowa świetnie sprawdza się do depilacji miejsc wrażliwych, takich jak wąsik, pachy czy okolice bikini. 

Laser

To najbardziej skuteczna metoda depilacji. Laser eliminuje podrażnienia ciała oraz usuwa niemalże całkowicie włosy. Polecany osobom, które mają problem z wrastającymi włoskami i stanami zapalnymi skóry związanymi ze stosowaniem maszynki do golenia. Po przejściu serii zabiegów (6–10) niezbędne są jedynie zabiegi przypominające wykonywane raz na jakiś czas (zazwyczaj raz w roku). Jest to najdroższa wymieniona tu metoda. Jeśli decydujesz się na laserową depilację, pamiętaj, aby sprawdzić wybrane gabinety kosmetyczne i metody tam stosowane.

Zdj. główne: Mel Poole/unsplash.com

Zostaw komentarz

sześć + 15 =