Wyposażenie niezbędne w zakładzie fryzjerskim

318
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Otwierasz swój salon fryzjerski i szukasz sprzętu, który pomoże Ci w stworzeniu przestrzeni zachęcającej klientów do ponownych odwiedzin? Potrzebne będą Ci nie tylko profesjonalne narzędzia do pracy, ale również elementy wyposażenia, które pomogą w zachowaniu zasad bezpieczeństwa i higieny.

Dezynfekcja i zachowywanie czystości mikrobiologicznej

Jeśli otwierasz swój własny zakład fryzjerski lub kosmetyczny, niezwykle ważne będzie dla Ciebie takie prowadzenie działalności, by klienci i klientki wychodzili z niego usatysfakcjonowani i chętni do ponownego skorzystania z Twoich usług. Jednym z kluczowych elementów tworzenia pozytywnego wizerunku, poza uprzejmym zachowaniem czy świadczeniem usług wysokiej jakości, jest zachowywanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Ważna jest na przykład skuteczna sterylizacja narzędzi. Jeśli posiadasz autoklaw do wyjaławiania drobne sprzętu przydadzą Ci się torebki do sterylizacji, dostępne na przykład tutaj: https://activeshop.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja/torebki-do-sterylizacji.html. Powinieneś też posiadać środki dezynfekcyjne, dzięki którym zachowasz czystość mikrobiologiczną płaskich powierzchni.

Wrażenie luksusu i elegancji

Klienci salonów zajmujących się szeroko pojętym pięknem zazwyczaj oczekują od wnętrz i usług wysokiej jakości i klasy. Sprzęt, którego używasz, powinien być zadbany i posiadać odpowiednie atesty, wnętrze zakładu musi być czyste, a dobre wrażenie robią też klimatyczne dodatki i jednolity strój pracowników. Jeśli zależy Ci na wrażeniu elegancji i stworzeniu luksusowego wnętrza, musisz liczyć się z większymi wydatkami, ale możesz również być pewien, że zwróci Ci się to dzięki zadowoleniu klientów. Z tego powodu warto dobrze zaplanować zakup wyposażenia salonu: foteli do strzyżenia, foteli barberskich – znajdziesz je na przykład tutaj: https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-barberskie.html – oraz innego rodzaju sprzętów, których będziesz używać stylizując swoich klientów. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, dlatego warto zadbać, by było ono jak najlepsze.

Zadbaj o dekoracje

Równie ważne jak wyposażenie w profesjonalny sprzęt, są ozdoby, które znajdą się w Twoim salonie. To właśnie stworzenie niepowtarzalnego, charakterystycznego klimatu może przyciągać do Ciebie klientów i zapewnić Ci ich sympatię na dłużej. Ludzie dobrze zapamiętują rzeczy, które im się podobają, a także te, które wyróżniają się na tle innych. Jeśli stworzysz zakład, który będzie wyglądał jak przeciętny salon fryzjerski, część klientów nawet nie zapamięta, że korzystała właśnie z Twoich usług. Dlatego warto zastanowić się nad aranżacją wnętrza i wybrać styl, który zapadnie w pamięć i stworzy pozytywne skojarzenia z Twoją marką.

Fot.: Adam Winger/unsplash.com

Zostaw komentarz

17 + 8 =