Masaż głowy i wcierkowanie to sposów włosomaniaczek na długie i piękne włosy

1
626
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej w mediach społecznościowych porusza się temat świadomej pielęgnacji włosów. Polega ona na kolejnych etapach pielęgnacji przy wykorzystaniu odpowiednich produktów.

Jednym z etapów świadomej pielęgnacji jest regularny masaż skóry głowy oraz wcierkowanie. Jakie efekty dają te zabiegi i co potrzebujemy do przeprowadzeniach tych etapów?

Masaż skóry głowy

Świetnym sposobem na porost włosów jest regularny masaż skalpu. Pozytywnie wpływa na ukrwienie skalpu, pobudza cebulki włosów do wzrostu, a także relaksuje i może pomóc z bólami głowy. Masaż możemy wykonać samemu w domu, wieczorem przed snem, wykorzystując nasze dłonie i opuszkami palców delikatnie masować skórę głowy lub przy pomocny włosowych gadżetów, takich jak masażer do skóry głowy tzw. grabki.

Wcierkowanie

Jeśli chcemy, aby nasze włosy rosły szybciej, do regularnego masażu głowy możemy dodać wcierkowanie. Wcierkę na porost włosów możemy zrobić sami lub kupić gotowy produkt w drogerii. Wtedy etapy pielęgnacji powinny być następujące, nakładamy wcierkę na skórę głowy, a następnie przy pomocy palców lub grabek masujemy skalp przez ok. 5 minut.

1 komentarz

Zostaw komentarz

osiemnaście + 5 =