Deska – najpopularniejsze ćwiczenie, które skutecznie wyrzeźbi sylwetkę!

1339
foto: Li Sun/Pexels
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne, jędrne i wyrzeźbione ciało – można spełnić to marzenie, wystarczy trochę samozaparcia i odpowiednich ćwiczenia. Pomóc może tzw. deska, jedno z najczęściej polecanych ćwiczeń. Dowiedz się dlaczego!

Deska to jedno z najczęściej promowanych ćwiczeń wśród osób, które chcą szybko i w dość prosty sposób osiągnąć piękną i zgrabną sylwetkę. Nie ma co się dziwić – dzięki temu, że angażuje wszystkie mięśnie naszego ciała; doskonale je wzmacnia i wysmukla. A do tego, aby je wykonywać, nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu. Tak naprawdę wystarczy kawałek podłogi!

Wzmocnij mięśnie

Robienie tzw. deski jest bardzo proste, a zarazem, wbrew pozorom, wymagające. Dlatego też przynosi zaskakująco dobre efekty. Przeglądając fora internetowe, zapewne trafisz na wypowiedzi osób, które potrafią wykonywać to ćwiczenie przez wiele godzin, jednak przygotuj się, że na początek swój czas będziesz liczyć w sekundach.

Ważne jest to, aby ćwiczenie wykonywać prawidłowo. Należy w tym celu przygotować sobie odpowiednie miejsce, gdzie nic nam nie będzie przeszkadzało. Specjaliści odradzają robienie deski na dywanie, bowiem to mało wygodne. Należy uklęknąć, oprzeć całe swoje ciało na przedramionach. Następnie unosimy kolana oraz biodra, aby były na równi z resztą ciała. Częstym błędem jest zbyt wysoko podniesiona pupa. Staraj się cały ciężar rozłożyć równomiernie. Ramiona powinny być cały czas ugięte pod kątem 90 stopni. Dobrze jest robić deskę przed lustrem, aby móc kontrolować, czy przyjęta postawa jest odpowiednia. 

Deskę robimy tak długo, jak damy radę. Z każdym dniem zapewne czas ten będzie się wydłużał. Po miesiącu regularnych ćwiczeń powinniśmy zauważyć już pierwsze efekty.

Zostaw komentarz

17 − 7 =