Stylizacje do biura — w czym będziesz prezentować się elegancko?

80
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Strój do pracy powinien być schludny i dopasowany do branży, w której pracujesz. Przed rozpoczęciem pracy warto zatem przejrzeć swoją szafę. Zobacz, jaki strój wybrać do biura, aby prezentować się elegancko. 

Zasady biurowego dress code’u 

Strój biurowy będzie uzależniony od miejsca pracy, charakteru firmy czy zajmowanego stanowiska. Komponując ubranie, warto jednak przestrzegać pewnych zasad, które są niezależne od stopnia sformalizowania firmy czy od jej wewnętrznych regulaminów.

Przede wszystkim w stylizacjach do pracy musi panować harmonia. Co to znaczy? Oznacza to, że elementy ubioru powinny do siebie idealnie pasować. Pamiętaj jednak, że ważna jest tutaj prostota. Moda biurowa ceni sobie minimalizm, a co za tym idzie unikanie nadmiaru ozdób, które mogą rozpraszać uwagę. Jeśli chcesz doskonale prezentować się w miejscu pracy, wybieraj schludne stylizacje z dopasowanymi krojami i wzorami. 

Wersja formalna

Formalny styl biznesowy opiera się na eleganckich sukienkach. Dzięki nim podkreślisz atuty swojej sylwetki i zaznaczysz swój profesjonalny wizerunek. Sprawdzą się tutaj idealnie sukienki ołówkowe, które sięgają do kolan i których dekolt jest w łódkę. Spódnica także będzie dobrym wyborem i alternatywą dla sukienki. Dobierz do niej dopasowaną koszulę. Marynarki damskie oraz spodnie damskie z lnu to zestaw, którego nie może zabraknąć w twojej szafie. Jego zaletą jest również fakt, że poszczególne elementy możesz nosić osobno i tworzyć z nich różne stylizacje do biura. Taki strój doskonale uzupełnią skórzane szpilki lub czółenka na słupku. 

Dodatki, które warto wybrać do stylizacji do biura

Jeśli komponujesz strój do biura, musisz wykazać się umiejętnym doborem dodatków, tak aby nie zakłóciły całej stylizacji. Źle dobrane akcesoria zrujnują  cały twój ubiór, który tak starannie przygotowywałaś. Torebka jest kluczowym dodatkiem. Wybieraj jednak te bardziej formalne skórzane aktówki w stylu vintage lub swobodniejsze oraz obszerniejsze skórzane torby typu worek.  Nie możesz zapomnieć także o biżuterii. Łańcuszki damskie, dyskretne kolczyki, czy też gustowna bransoletka. Nie zapominaj jednak o fakcie, że złota czy srebrna biżuteria nie powinna zbytnio wyróżniać się na tle pozostałych elementów stylizacji do biura. Komponując taki strój, pamiętaj, aby był on także zgodny z regulaminem, który panuje w twojej pracy. 

Fot.: Olga Zabegina/unsplash.com

Natalia Rozmiarek

Zostaw komentarz

14 − 14 =