Limfodrenaż – kiedy warto zapisać się na zabieg?

889
foto: Andrea Piacquadio/Pexels
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pobudza krążenie, niweluje obrzęki, ujędrnia, a także jest skuteczny w walce z cellulitem. O czym mowa? O drenażu limfatycznym! Dowiedz się dlaczego warto zapisać się na taki zabieg.

Drenaż limfatyczny kojarzy się z seniorami, którzy uczęszczają na niego w ramach rehabilitacji. W rzeczywistości sprawdza się u wielu osób, bez względu na wiek. Dzięki niemu możesz zmniejszyć cellulit, ujędrnić skórę, pozbyć się toksyn czy przyspieszyć metabolizm!

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego. W jego przypadku zakłada się specjalne spodenki, które sięgają do pasa, a następnie urządzenie zaczyna naprzemiennie pompować i wypompowywać powietrze. Dzięki temu dochodzi do usprawnienia przepływu limfy i poprawy krążenia. Sprawia to również, że zalegający płyn tkankowy może swobodnie zacząć spływać do węzłów chłonnych. W ten sposób organizm pozbywa się znacznie skuteczniej toksyn, a także komórek tłuszczowych. Dlatego limfodrenaż stanowi również skuteczną formę terapii odchudzającej.

Wskazania do limfodrenażu

Z drenażu mogą skorzystać osoby, które cierpią z powodu obrzęków łydek lub kostek, mają stojącą lub siedzącą pracę, a także chcące pozbyć się cellulitu. Ponieważ zabieg pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm, polecany jest też osobom, które się odchudzają.

Zostaw komentarz

dwa × 3 =