5 przepisów na <strong>domowy peeling</strong>
Domowe spa
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

5 przepisów na domowy peeling

Złuszczenie martwego naskórka to jedna z najważniejszych rzeczy w pielęgnacji skóry. W drogeriach dostępne są różnego rodzaju peelingi, jednak warto postawić na naturalne składniki i zastąpić je domowymi sposobami. 

Peeling służy do złuszczania martwego naskórka oraz pobudzenia skóry do działania, a w efekcie produkowania nowych komórek. Oprócz tego ma on działanie oczyszczające i wygładzające. Dzięki niemu skóra jest promienna, odświeżona, lepiej ukrwiona, a jej koloryt zdecydowanie się poprawia. Warto postawić na peelingi przygotowane w domu ze świeżych produktów, które są łatwe w przygotowaniu, a zarazem oszczędne. 

Jak przygotować domowy peeling?

Dobry peeling to przyjaciel każdej kobiety. Stosując go regularnie, możesz pozbyć się zaskórniaków i innych pojawiających się wyprysków na twarzy lub ciele. Peelingi pełnią istotną rolę w pielęgnacji skóry. W zależności od składników pomagają zregenerować naskórek, nawilżyć go lub przywrócić mu elastyczność. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych rodzajów peelingów do przygotowywaniach w domu: 

Peeling kawowy 

To najpopularniejszy peeling, a zarazem bardzo skuteczny sposób na walkę z cellulitem. Kawa drobnoziarnista ma doskonałe działanie ujędrniające, a zawarta w niej kofeina napina i wygładza powierzchnię skóry. 

Do przygotowania potrzebujesz 4 łyżek kawy mielonej, 1 szklanki cukru oraz 0,5 szklanki oliwy z oliwek. W pierwszej kolejności zalej kawę wrzątkiem i poczekaj, aż fusy z kawy opadną i ostygną. Następnie przelej kawę przez sito, tak aby odsączyć nadmiar wody. Do fusów dodaj oliwę i cukier, a na koniec wszystkie składniki dobrze ze sobą wymieszaj. Pod prysznicem dobrze rozprowadź peeling na całym ciele, a następnie dokładnie spłucz. Oliwa sprawia, że peeling ma właściwości natłuszczające – dzięki temu nie musisz dodatkowo używać balsamu. 

Peeling z cukru i miodu

Fantastycznym rozwiązaniem dla cery tłustej, trądzikowej ze skłonnościami do niedoskonałości jest peeling na bazie miodu i cukru. Jego zadaniem jest wchłonięcie nadmiaru sebum, usunięcie martwego naskórka przy jednoczesnym nawilżeniu. Miód posiada właściwości antybakteryjne, a użyta oliwa łagodzi podrażnienia i odżywia skórę. 

Do jego przygotowania potrzebujesz 1 łyżkę cukru, 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę oliwy. Wszystkie składniki dobrze ze sobą połącz, a następnie nałóż na twarz i delikatnie pomasuj. Po kilku minutach spłucz peeling najpierw ciepłą wodą, a następnie zimną. 

Peeling enzymatyczny z sody oczyszczonej

Soda ma działanie silnie oczyszczające – przede wszystkim odblokowuje zatkane pory, i usuwa nadmiar wydzielanego sebum. Miód natomiast ma działanie antybakteryjne, a cytryna ma właściwości ściągające. Peeling z sody oczyszczającej przeznaczony jest do cery wymagającej ze skłonnościami do przetłuszczania się. 

Do jego przygotowania należy użyć ½ łyżeczki sody, ¼ łyżeczki z soku z cytryny i 1 łyżki miodu. Wszystkie składniki trzeba ze sobą połączyć. Następnie dobrze rozprowadzić na twarzy okrężnymi ruchami omijając okolice oczu i ust. Po kilku minutach należy dobrze spłukać. Soda ma silne działanie i może spowodować podrażnienie, dlatego warto wcześniej sprawdzić na małym fragmencie skóry i zobaczyć, jak reagujemy na ten składnik.

Peeling z płatków owsianych

Płatki owsiane mają delikatne działanie złuszczające, a jogurt jest bogaty w kwas mlekowy. To właśnie dzięki jego właściwościom peeling rozjaśnia przebarwienia, zmiękcza skórę oraz oczyszcza pory z nadmiaru sebum. Mieszanka na bazie wymienionych składników świetnie nadaje się do każdego rodzaju cery. 

Do przygotowania peelingu potrzeba użyć 3 łyżek zmielonych płatków owsianych, 1 łyżki miodu i 1 łyżki jogurtu naturalnego. Płatki owsiane zalewamy ciepłą wodą i czekamy kilka minut, aż zmiękną. Wszystkie składniki ze sobą łączymy i nakładamy na twarz. Wmasuj peeling, a następnie spłucz letnią wodą.

Peeling z zielonej herbaty 

Herbata opóźnia starzenie się skóry, a miód ma działanie nawilżające. Peeling na bazie zielonej herbaty jest przeznaczony głównie do cery suchej. 

Przygotuj 1 torebki zielonej herbaty, 1 łyżki cukru i 1 łyżki miodu. Herbatę należy na początku zaparzyć – do miseczki dodaj 2 łyżki stołowe herbaty, zalej wrzątkiem i po przestygnięciu dołóż resztę składników. Wszystko razem wymieszaj i nałóż na twarz. 

Częstotliwość wykonywania peelingów zależy od indywidualnych potrzeb skóry. Eksperci zalecają jednak taką pielęgnację raz w tygodniu. Zbyt częste robienie peelingów może spowodować uszkodzenie naskórka, przez co skóra będzie podrażniona i przesuszona. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

8 + osiemnaście =

Rekomendowane
Haluksy – jak powstają i jak wygląda ich leczenie?
Haluksy – jak powstają i jak wygląda ich leczenie?
Haluksy to dość powszechna deformacja stopy objawiająca się koślawością palucha. Zazwyczaj są dziedziczne lub powstają przez noszenie nieodpowiedniego obuwia. Jak sobie z nimi radzić?
10 zabiegów rewitalizujących, które warto zrobić po lecie
10 zabiegów rewitalizujących, które warto zrobić po lecie
Sprawdź, jak zadbać o cerę, ciało i włosy!
Dlaczego warto biegać i jak zacząć swoją przygodę z joggingiem?
Dlaczego warto biegać i jak zacząć swoją przygodę z joggingiem?
Jogging w ostatnich latach stał się bardzo popularny. Dowiedz się, dlaczego warto biegać i jak zacząć swoją przygodę z joggingiem.
Ostatnie wpisy