Jak często stosować peeling do twarzy latem?

952
Faran Raufi/unsplash.com
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawą dbania o wygląd powinna być odpowiednia pielęgnacja. To ona sprawia, że wychodzenie z domu bez makijażu nie jest problemem. Nieodłącznym elementem odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy jest peeling. Jest on szczególnie ważny latem, kiedy skóra narażona jest na działanie wysokich temperatur i promieni słonecznych. W tym artykule dowiesz się więcej o peelingu. 

Po co stosuje się peeling?

Peeling to coś, o czym nie możesz zapominać. Wykonuje się go w celu dogłębnego oczyszczenia skóry oraz złuszczenia i usunięcia martwego naskórka, który pozostaje na twarzy. Dzięki temu poprawia się kondycja cery – nabiera ona blasku i staje się gładka. Co więcej, po zastosowaniu peelingu kosmetyki do pielęgnacji użyte w kolejnych etapach lepiej się wchłaniają oraz mają lepsze działanie.

Rodzaje peelingów

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje peelingów: enzymatyczny i mechaniczny. 

Peeling enzymatyczny to rodzaj kosmetyku, który nakłada się jak maseczkę, następnie odczekuje się kilka lub kilkanaście minut i spłukuje. Enzymy i kwasy obecne w tym produkcie złuszczają naskórek. Jest to bezpieczna opcja, szczególnie dla skóry problematycznej i trądzikowej.

Peeling mechaniczny złuszcza martwy naskórek za pomocą pocierania zawartych w nim drobinek o skórę. Taki peeling stosuj tylko wtedy, gdy nie masz wyprysków i ran. Pilnuj również, aby pocieranie nie było zbyt mocne. 

Peeling z drobinkami z powodzeniem możesz wykonać w domu! Wystarczy, że wymieszasz łyżkę cukru lub fusów po kawie z ulubionym żelem do mycia twarzy i gotowe. 

Jeszcze jednym rodzajem peelingu jest peeling kwasowy. Należy on do grupy kosmetyków chemicznych, a dzięki zawartości kwasów ma działanie złuszczające i oczyszczające. Podczas stosowania kosmetyków z wysokim stężeniem kwasów należy pamiętać, że niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50 na dzień. Ochroni to skórę przed działaniem promieni słonecznych i zapobiegnie powstawaniu przebarwień.

Jak często stosować peeling latem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak jak w stosowaniu każdego kosmetyku bardzo ważne jest to, aby na bieżąco obserwować stan skóry. Najlepiej używać peelingu raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że w niejednym przypadku może się okazać, że skóra potrzebuje złuszczenia częściej lub rzadziej. Najlepiej jednak nie przekraczać dwóch razy w tygodniu.

Znaczące są również aktualny stan cery oraz rodzaj wykonywanego peelingu. Jeżeli jest on mocny i intensywnie złuszcza naskórek, to potrzeba jego stosowania będzie występowała rzadziej niż w przypadku delikatniejszych produktów. Jeżeli jesteś odwodniona, a Twoja skóra jest przesuszona, również będziesz potrzebowała częstszych peelingów, aby pozbyć się suchych skórek. Z tego powodu warto dbać o wypijanie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia. Zadbaj o to na wakacjach oraz po ich zakończeniu.

Zdj. główne: Faran Raufi/unsplash.com

Zostaw komentarz

1 × 3 =