Co przemawia na korzyść naturalnych kosmetyków?

949
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Stosowanie naturalnych kosmetyków jest lepsze dla zdrowia i środowiska. Przeczytaj, jakie zalety ma pielęgnacja oparta na składnikach pochodzenia naturalnego. 

Pielęgnacja wymagającej i wrażliwej skóry 

Jeśli masz cerę wrażliwą, skłonną do alergii i podrażnień, to kosmetyki naturalne mogą świetnie sprawdzić się w Twoim przypadku. Roślinne ekstrakty pielęgnują skórę, a także wspierają zachodzenie naturalnych procesów. Ponadto roślinne formuły są lepiej wchłaniane przez skórę niż ich syntetyczne odpowiedniki. Dzięki uproszczonemu składowi ekologicznych produktów nie musisz obawiać się wpływu szkodliwych substancji na zdrowie, ponieważ kosmetyki stworzone z wykorzystaniem naturalnych surowców są zwykle pozbawione parabenów, SLS-ów, glikoli czy olejów mineralnych. W składzie naturalnych produktów do pielęgnacji nie znajdziesz także substancji o rakotwórczym, alergizującym czy zaburzającym gospodarkę hormonalną działaniu. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji, warto sprawdzić, czy zostały one opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Dzięki nim zyskasz pewność, że dany kosmetyk zawiera odpowiednią zawartość procentową składników naturalnych i organicznych. Warto zwrócić także uwagę na certyfikat Vegan Society, który jest gwarancją, że produkty nim opatrzone spełniają standardy założeń weganizmu. Szeroki wybór naturalnych kosmetyków znajdziesz pod adresem: witajzdrowie.com.

Produkty dla rodziców i dorosłych 

Priorytetową kwestią przy wyborze produktów do pielęgnacji dla dzieci jest ich bezpieczeństwo. Najlepiej w roli kosmetyków dla najmłodszych sprawdzają się formuły naturalne i organiczne, które są hipoalergiczne oraz pozbawione toksycznych składników. Skóra głowy dzieci jest jest bardziej wrażliwa od skóry dorosłych i bardziej narażona na podrażnienia wywołane przez silne detergenty myjące, takie jak SLS-y, dlatego warto postawić na szampon dla dzieci ułatwiający rozczesywanie. Dzięki nim włosy Twojej pociechy będą miękkie w dotyku, pięknie pachnące i nawilżone. Z powodu wyeliminowania syntetycznych składników z kosmetyków pochodzenia naturalnego mogą z nich korzystać również kobiety w ciąży. 

Dbałość o ekologię

Przy wyborze kosmetyków najważniejsze są ich składniki, ale warto zwrócić uwagę także na proces produkcji oraz rodzaj opakowania. Wiele firm oferujących naturalne kosmetyki wspiera środowisko, wybierając biodegradowalne opakowania lub produkując je z materiału pochodzącego z recyklingu. Zapoznaj się z ofertą ekologicznych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu na stronie sellshop.info, aby cieszyć się produktami, których opakowania są przyjazne dla Ciebie i środowiska, a przy okazji nadają się do ponownego przetworzenia.

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Kovaleva

Zostaw komentarz

dziewięć − 6 =