Artykuł sponsorowany
Chcesz zmienić kolor włosów, ale nie wiesz, na jaki powinnaś się zdecydować? Możliwości jest bardzo dużo – sombre, ombre albo radykalna zmiana. Kolor włosów to jednak kwestia na tyle ważna, że warto ją przemyśleć. Zobacz, jak dobrać kolor włosów do karnacji, żeby osiągnąć wymarzony efekt „wow”.
Skóra o ciepłym odcieniu będzie pięknie prezentować się z ciepłym kolorem włosów. Jeżeli lubisz jasne kolory włosów, wybierz blond w truskawkowym albo złotym odcieniu. Świetnym pomysłem może być też połączenie ciepłych i chłodnych refleksów.
Jeśli wolisz jednak brązy, skłaniaj się ku refleksom w odcieniach karmelu czy toffi albo ciemnego ciepłego brązu. Refleksy w tych kolorach podkreślą odcień Twojej cery. Podstawowe typy ciepłej karnacji nie wyglądają natomiast dobrze z kolorem czarnym i odcieniami niebieskiego oraz fioletowego.
Jeżeli chodzi o rudości, powinny pasować Ci złote oraz miedziane odcienie czerwieni.
Na stronie https://czesanka.com/imprinting/ znajdziesz wyjątkowe możliwości farbowania włosów, które sprawią, że Twoje włosy nabiorą pięknego wyglądu i efektu większej objętości.
Jeżeli jesteś posiadaczką chłodnego odcieniu cery, to właśnie chłodne kolory najlepiej podkreślą Twoją urodę. Beżowe i platynowe blondy to najlepsze kolory dla chłodnej skóry, zarówno w przypadku pasemek, jak i jednolitego koloru.
Brązowe chłodne odcienie pasujące do chłodnej karnacji to ciemna czekolada czy espresso. Co do rudości, tutaj także unikaj ciepłych odcieni.
Do tego rodzaju cery pasują niemal wszystkie kolory włosów. Jeśli posiadasz taką karnację, dobrze będziesz wyglądać zarówno w różnych odcieniach blondu, jak i brązu, a także w chłodnych kolorach.
Odcień tej karnacji wpada w różowe tony. Najczęściej jest blada, wręcz porcelanowa. Jeśli nie wiesz, czy Twoja cera jest chłodna, zastanów się, w jakich kolorach jest Ci bardziej do twarzy. Jeżeli w chłodnych, czyli w różach, fioletach, niebieskich czy w szarościach, to prawdopodobnie jesteś posiadaczką tego typu cery. Warto zwrócić także uwagę na kolor żyłek na przykład na nadgarstkach. Jeżeli są bardziej niebieskie, to może być też przesłanka.
Osoby o tym odcieniu skóry najlepiej czują się w cieplejszych barwach, takich jak pomarańczowy, czerwony, ciepłe brązy. W tym przypadku żyłki na nadgarstkach są bardziej zielone. Pamiętaj, że typ ciepły może zawierać różne odcienie: bardziej oliwkowe, żółte albo brzoskwiniowe.
Karnacja pomiędzy chłodną a ciepłą, w której nie wybijają się ani tony różowe, ani żółte. Jest klasycznie beżowa i najbardziej uniwersalna.
To skóra, która skłonna jest do zaczerwienień z widocznymi naczynkami. Jest też podatna na zmienne warunki atmosferyczne – zaczerwienienia pojawiają się w okolicach nosa i na policzkach, pod wpływem ciepła, wiatru czy zimna. Najczęściej dotyczy kobiet o jasnym, delikatnym odcieniu cery i w tym przypadku to także warto wziąć pod uwagę, wybierając odpowiedni kolor włosów. Źle dobrany może potęgować efekt cienkiej, bladej skóry i podkreślać widoczne naczynka. W przypadku takiego typu cery polecany jest kolor blond, ale osoby ją posiadające powinny unikać odcieni takich jak truskawkowy blond, bo mogą podkreślić one różowe plamki na twarzy. Warto unikać też wszelkich odcieni rudości i czerwieni, a także czerni (w przypadku osób o bardzo jasnej karnacji). Niezbyt dobrze mogą też wyglądać kolorowe włosy i miedziane odcienie.